Spis treści:
- Jak przewieźć pojazd z Emiratów Arabskich?
- Sprowadzanie samochodu z Dubaju – krok po kroku
- Droga z Dubaju do Polski
- Jakie są formalności związane ze sprowadzeniem samochodu z Dubaju?
- Jakie są opłaty celne i podatki związane ze sprowadzeniem samochodu z Dubaju?
- Sprowadzanie samochodu z Dubaju – podsumowanie
Zjednoczone Emiraty Arabskie to przysłowiowe eldorado, jeśli chodzi o możliwość zakupu pojazdu. Ten specyficzny, bogaty rynek motoryzacyjny wręcz nasycony jest luksusowymi limuzynami, autami sportowymi, terenowymi i klasycznymi modelami segmentu premium. Dlatego ten region jest oczkiem w głowie wśród poszukiwaczy samochodów z prawdziwego zdarzenia. Import jednak nie jest taki prosty. Przy decyzji zakupu wato wiedzieć, jak sprowadzić samochód z Dubaju. Wyjaśniamy najważniejsze kwestie.
Jak przewieźć pojazd z Emiratów Arabskich?
Samodzielny przewóz wymaga doświadczenia, znajomości przepisów i zorganizowania transportu lądowego i morskiego. Import auta z Dubaju to proces wieloetapowy, który wymaga też stałego monitorowania. Po zakupie na aukcji pojazd musi trafić do portu w Emiratach Arabskich.
Następnie płynie do Europy i dalej jedzie do Polski. Transport auta z Dubaju to również sporo formalności i opłat. Z powyższego wynika, że nie jest to zadanie proste i szybkie, zwłaszcza dla kogoś niezorientowanego. Jak więc sprowadzić samochód z Dubaju? Najlepiej skorzystać z usługi profesjonalnego pośrednika importu.
Sprowadzanie samochodu z Dubaju – krok po kroku
Wybrane w Dubaju auto powinno być zweryfikowane w bazie pod względem technicznym. Najbezpieczniej jest też sprawdzić je osobiście w Emiratach przed zespół własnych ekspertów, co oferuje pośrednik importu Carfactor. Firma świadczy też doradztwo w zakresie wyboru auta, kupuje je na aukcji i załatwia wszelkie formalności ze sprzedającym. Na ile to możliwe, pośrednik może też negocjować cenę auta. Warto sprawdzić koszt sprowadzenia auta z Dubaju i skorzystać z kalkulatora.
Droga z Dubaju do Polski
Kupiony pojazd trafia do portu w Emiratach Arabskich i jest ładowany do kontenera. Następnie frachtem morskim płynie do portu w Europie. Na tym etapie załatwiana jest odprawa celno-skarbowa i obowiązkowe opłaty. Potem samochód drogą lądową transportowany jest prosto do Polski na wskazany przez klienta adres. Cały proces jest bezustannie monitorowany przez Carfactor i auto jest fotografowane. Możliwość śledzenia procesu udostępniana jest też klientowi.
Jakie są formalności związane ze sprowadzeniem samochodu z Dubaju?
Po wygraniu aukcji należy dokonać zapłaty za auto, włącznie z prowizją dla domu aukcyjnego. Po zakupie trzeba załatwić niezbędne dokumenty, jak:
- umowa sprzedaży,
- faktura zakupu,
- stary dowód rejestracyjny,
- stare tablice rejestracyjne,
- ewentualne tłumaczenia dokumentów.
Formalności przy sprowadzaniu aut z Dubaju dotyczą też odprawy celno-skarbowej, gdzie trzeba dokonać obowiązkowych opłat. Należy przygotować też komplet dokumentów koniecznych do rejestracji auta w Polsce. W tym wszystkim pomoże też carfactor.
Jakie są opłaty celne i podatki związane ze sprowadzeniem samochodu z Dubaju?
Sprowadzanie aut z Dubaju i opłaty dodatkowe wymagają znajomości przepisów i doświadczenia na każdym etapie. Koszty jakie należy uiścić zanim auto trafi do Polski, obejmują:
- podatek VAT (23% w Polsce, 19% w Niemczech),
- cło (10% dla aut osobowych),
- akcyzę (1,55% – 18,6% w zależności od typu auta).
Sprowadzanie samochodu z Dubaju – podsumowanie
Jak więc zorganizować transport samochodu z Dubaju? Tak, aby było to sprawne, szybkie i bezpieczne? W przypadku osób bez doświadczenia, tylko z pośrednikiem importu jest to wykonalne. Warto też wspomnieć, że auta w Dubaju są tańsze niż w Europie. Przy zakupie i uwzględnieniu dodatkowych opłat, zaoszczędzić można nawet 30-40% w przypadku luksusowych pojazdów. Jest tam też większy wybór modeli, są one lepiej wyposażone, mają dobry stan techniczny i używane egzemplarze są z małym przebiegiem. W wyborze i weryfikacji dowolnego auta pomoże Państwu Carfactor.
Czytaj również: Samochody z Dubaju – czy warto sprowadzić?