fbpx

Samochody z Dubaju – czy warto sprowadzić?

Samochody z Dubaju – czy warto sprowadzić?

Dubaj to miejsce, które budzi podziw swoim wszechobecnym luksusem. Tamtejszy rynek motoryzacyjny to przysłowiowe eldorado dla poszukiwaczy ekskluzywnych modeli i marek premium. Dlatego auta importowane z Emiratów Arabskich cieszą się dużą popularnością w Europie i coraz bardziej w Polsce. Czy warto je sprowadzić? Sprawdź, kiedy zakup jest opłacalny.

Czy opłaca się sprowadzać auto z Dubaju?

Dubaj to miasto słynące z niezwykłego bogactwa i stylu życia. Jest to również miejsce, w którym można znaleźć wiele interesujących ofert samochodów z całego świata. W Dubaju znajduje się wiele dealerów samochodowych i aukcji motoryzacyjnych, które oferują najnowsze modele luksusowych samochodów oraz unikatowe i rzadkie modele. Opłacalność tej inwestycji interesuje zwłaszcza chętnych na zakup wysokiej klasy pojazdu. W przypadku importu z Emiratów Arabskich zasada jest taka, że im droższy samochód kupujemy, tym opłacalność inwestycji jest większa. W niektórych przypadkach zaoszczędzić można nawet kilkadziesiąt tys. zł, w porównaniu do zakupu tego samego modelu w Polsce. Wynika z dużo niższych cen nowych i używanych samochodów w Dubaju. Natomiast niskie ceny na ich rynku są pokłosiem dużego nasycenia wysokiej klasy modelami. Dominują tam marki Ferrari, Lamborghini, Rolls-Royce, Bentley, Aston Martin, Maserati, Porsche czy najwyższe modele Mercedesa, Audi i BMW. Jednak, aby określić opłacalność zakupu, należy uwzględnić szereg dodatkowych kosztów obejmujących transport, podatki, prowizje itp. Samochody z Dubaju – opinie pomogą Ci w podjęciu decyzji.

Dlaczego warto kupować auta z Dubaju?

Jednym z powodów, dla których warto rozważyć zakup auta z Dubaju, jest fakt, że miasto to oferuje wiele unikatowych modeli, których nie można znaleźć w Polsce. Dubaj to miasto, w którym ceny samochodów są zazwyczaj niższe niż w Europie, co oznacza, że można znaleźć w nim wiele interesujących ofert. Ponadto, wiele samochodów z Dubaju jest w świetnym stanie technicznym, dzięki temu można mieć pewność, że kupowane auto będzie w dobrym stanie.

Jakie korzyści niesie za sobą sprowadzenie auta z Dubaju?

Niezwykle zamożni mieszkańcy Dubaju często kupują nowe samochody, dlatego używane dotychczas auta sprzedają w atrakcyjnych cenach. Są to zazwyczaj egzemplarze bardzo zadbane, w dobrym stanie technicznym i przede wszystkim nieznacznie eksploatowane i z małym przebiegiem. Na świetny stan techniczny ich samochodów wpływa też suchy i ciepły klimat w Emiratach Arabskich. Kolejną korzyścią jest ogromny wybór modeli, zwłaszcza luksusowych i niedostępnych w Polsce. Najważniejsze korzyści ze sprowadzania pojazdów z Dubaju to:

 • niższe niż w Polsce i Europie ceny aut,
 • bardzo duży wybór modeli,
 • lepsze wyposażenie dodatkowe,
 • dobry stan techniczny,
 • mały przebieg.

Sprawdź: Koszt sprowadzenia auta z Dubaju – kalkulator

Koszty dodatkowe przy sprowadzeniu samochodu z Dubaju

Opłacalność usługi, jaką jest sprowadzenie auta z Dubaju zależy też od dodatkowych kosztów, jakie trzeba ponieść w związku z importem zakupionego auta do Polski. Oprócz zapłaty za sam pojazd, konieczne są jeszcze wydatki obejmujące:

 • prowizję od sprzedaży dla domu aukcyjnego
 • koszty transportu lądowego i morskiego
 • cło (10% dla pojazdów osobowych),
 • podatek VAT (23% w Polsce, lub 19% w Niemczech),
 • akcyza (1,55% – 18,6%, w zależności od rodzaju pojazdu).

Czy opłaca się samodzielnie sprowadzić auto z Dubaju?

Niestety, kupowanie samochodu z Dubaju może być skomplikowane. Wymaga to znajomości języka arabskiego, znajomości tamtejszego rynku oraz znajomości procedur i przepisów dotyczących eksportu i importu. Taka usługa wykonywana we własnym zakresie jest skomplikowana i ryzykowna. Tylko doświadczony importer, jak carfactor dysponuje zorganizowaną strukturą oraz sztabem ludzi i jest w stanie bezpiecznie przetransportować pojazd do Polski. 

Carfactor zajmuje się kompleksową obsługą zakupu i dostarcza wybrane auto na wskazany przez klienta adres. Import auta z Dubaju to nasza specjalność. Przed zakupem dany egzemplarz jest dokładnie weryfikowany pod względem technicznym. Po zakupie płynie frachtem morskim do Europy i drogą lądową transportowany jest do Polski. Po drodze Carfactor załatwia wszelkie opłaty i odprawę celno-skarbową. Korzyści ze współpracy z pośrednikiem importu to:

 • duże doświadczenie firmy Carfactor,
 • elastyczna oferta i dodatkowe usługi,
 • bezpieczny transport auta z Dubaju,
 • osobisty zespół ekspertów w Dubaju,
 • znajomość rynku i przepisów w Dubaju i Europie,
 • pomoc w znalezieniu najlepszej oferty,
 • negocjacje cen ze sprzedawcami,
 • weryfikacja stanu i historii auta na miejscu w Dubaju,
 • załatwienie odprawy celno-skarbowej,
 • monitorowanie całego procesu importu.

Korzyści z wyboru specjalisty

Korzystając z usług specjalistycznej firmy, możesz mieć pewność, że Twój samochód z Dubaju zostanie dostarczony do Polski w najlepszym stanie technicznym i wizualnym. Specjaliści od importu samochodów z Dubaju zajmą się wszystkimi formalnościami, dzięki czemu nie musisz się martwić o skomplikowane procedury celne.

Warto pamiętać, że kupując auto z Dubaju, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników, takich jak stan techniczny samochodu, jego historia oraz cena. Dlatego warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która zna tamtejszy rynek oraz wie, jak negocjować cenę.

Nie bez przyczyny sprowadzanie samochodów z Dubaju cieszy się coraz większą popularnością. Czy takie przedsięwzięcie będzie dla Ciebie opłacalne? Wszystko zależy od tego, z jakich usług korzystasz. Wystarczy jednak postawić na wsparcie prawdziwych ekspertów, którzy do swojej pracy podchodzą z olbrzymim zaangażowaniem, aby móc cieszyć się samochodem dopasowanym do osobistych potrzeb.

Sprowadzenie auta z Dubaju przy pomocy ekspertów stanowi dużą oszczędność w porównaniu z zakupami na rynku europejskim. To doskonała propozycja dla osób, które decydują się na wybór luksusowych pojazdów. A może interesuje Cię wybór zabytkowego auta? Sprawdź, jak wiele możemy Ci zaproponować.

Warto podkreślić, że nasi eksperci mogą negocjować ceny ze sprzedawcami, dzięki czemu nie brakuje bardzo atrakcyjnych okazji. Na pewno znajdziesz pojazd, który sprosta Twoim oczekiwaniom i zapewni Ci komfort jazdy przez długie lata.

Sprawdź również: Porzucone auta w Dubaju – jak kupić?

Sprawdź nasz kanał na YT!

Zobacz
×