fbpx

Uszkodzone auta z Dubaju

Uszkodzone auta z Dubaju

Spis treści:

  1. Auto powypadkowe z Dubaju w dobrym stanie mechanicznym – czy warto?
  2. Uszkodzone auta z Dubaju – ryzyko zakupu
  3. Import uszkodzonego samochodu z Dubaju
  4. Uszkodzone auta z Dubaju – podsumowanie

Uszkodzone auta z Dubaju mogą być szczególnie interesującym pomysłem dla poszukujących motoryzacyjnych okazji. Nowe i używane pojazdy w Emiratach Arabskich są tańsze, niż te same modele na naszym rynku. Jest tam też większy wybór pojazdów sprawnych i uszkodzonych, zwłaszcza tych wysokiej klasy. Jakie są korzyści związane ze sprowadzaniem aut powypadkowych z Dubaju? Najważniejszą jest niska cena, ale jest też ryzyko. Sprawdź, kiedy warto kupić tam auto.

Auto powypadkowe z Dubaju w dobrym stanie mechanicznym – czy warto?

Samochód powypadkowy, który ma sprawną mechanikę i elektronikę, może stanowić dużą okazję, zwłaszcza jeśli to model luksusowy. Takie egzemplarze wystawiane są na aukcje w bardzo niskich cenach, ponieważ użytkownicy chcą się ich jak najszybciej pozbyć. 

Pojazdy po drobnych stłuczkach oferowane są też przez firmy ubezpieczeniowe, ponieważ właściciel nie chce naprawiać auta i od razu kupuje nowe. Bardzo często takie pojazdy wymagają jedynie drobnych napraw blacharskich. Jednak nie mamy gwarancji, że w każdym przypadku będzie tak korzystnie. Dlatego samochód przed zakupem trzeba dobrze zweryfikować i określić opłacalność ewentualnego zakupu.

Uszkodzone auta z Dubaju – ryzyko zakupu

Czy istnieją ryzyka związane z importem aut z Dubaju, zwłaszcza tych, które były powypadkowe? Oczywiście, dlatego import samochodów z Dubaju najbezpieczniej przeprowadzać do doświadczonym pośrednikiem, który dokładanie zweryfikuje każdy egzemplarz jeszcze przed zakupem. Uszkodzone samochody z zasady powinny mieć w treści oferty informację na temat stanu technicznego. 

Niestety zdarzają się nieuczciwi sprzedawcy, którzy nie informują o wszystkim. Jakie kroki należy podjąć, aby sprawdzić stan pojazdu przed jego sprowadzeniem z Dubaju? Historię kolizji sprawdza się w takich miejscach, jak bazy Carfax i Autocheck. Jednak dokładny stan techniczny auta można sprawdzić tylko osobiście. Nie jest to najczęściej możliwe, dlatego firma Carfactor ma fizycznie obecny zespół specjalistów w Dubaju, który osobiście sprawdzi stan wybranego auta.

Import uszkodzonego samochodu z Dubaju

Jaka jest średnia cena importu auta powypadkowego z Dubaju? Koszt sprowadzenia auta z Dubaju zależy od różnych czynników, jak długość drogi do Polski czy koszt opłat dodatkowych i prowizji. Waha się on w granicach od 15 000 do 35 000 zł. Za sam fracht morski zapłacimy 7000-10.000 zł. Czy klient może śledzić postępy procesu importu i w jaki sposób? Tak, firma Carfactor jako jeden z nielicznych pośredników, umożliwia to poprzez udostępnienie klientowi statusu transportu. Klient ma też dostęp do monitoringu przewożonego auta. Na transport auta z Dubaju składają się etapy:

  • przewóz auta na terenie Emiratów,
  • transport lotniczy lub morski,
  • odprawa celna,
  • dostawa auta na adres w Polsce.

Uszkodzone auta z Dubaju – podsumowanie

Sprowadzenie auta z Dubaju, zwłaszcza uszkodzonego jest obarczone ryzykiem, ale może być też bardzo opłacalne. Kluczem do sukcesu jest w tym przypadku dokładna weryfikacja stanu technicznego. Zrobić to może tylko specjalista, który osobiście sprawdzi pojazd i ustali opłacalność inwestycji. Jeżeli auto ma powierzchowne uszkodzenia karoserii, warto rozważyć zakup takiego egzemplarza. Jest on zazwyczaj oferowany w bardzo niskiej cenie, a koszt naprawy blacharskiej w Polsce będzie niewielki. 

Najbardziej okazyjny jest zakup luksusowego powypadkowego auta z Dubaju. Im droższy jest samochód, tym opłacalność jest wyższa. Dlatego w poszukiwaniu pojazdów z prawdziwego zdarzenia, powinniśmy zerknąć na oferty w Dubaju i skontaktować się z pośrednikiem Carfactor, który sprawdzi auto i przywiezie do Polski.

Sprawdź nasz kanał na YT!

Zobacz
×