fbpx

Auta po powodzi w Dubaju – aktualne informacje

Auta po powodzi w Dubaju – aktualne informacje

Spis treści:

  1. Import aut po powodzi z Dubaju – co trzeba wiedzieć?
  2. Ryzyko kupna auta po zalaniu z Dubaju
  3. Czy samochody po zalaniu z Dubaju mogą być bezpieczne do użytku?
  4. Ocena skutków zalania na samochody sprowadzane z Dubaju
  5. Czy są procedury lub testy, które należy przeprowadzić przy imporcie auta po powodzi z Dubaju?
  6. Import aut po powodzi z Dubaju – podsumowanie

W kwietniu 2024 r. Dubaj zmagał się z największą od 75 lat powodzią. Kilkunastogodzinne opady naniosły tyle wody, ile zwykle jest w ciągu całego roku. Ulice Dubaju zmieniły się w potoki, zalane zostały garaże i parkingi podziemne, wszędzie dosłownie pływały luksusowe auta. Można się więc spodziewać wysypu wielu ofert sprzedaży tanich, luksusowych samochodów z tego regionu. Ale czy warto importować auta po powodzi z Dubaju? Sprawdź, czy nie kupujesz przysłowiowego kota w worku.

Import aut po powodzi z Dubaju – co trzeba wiedzieć?

Samochody po powodzi mogą być kuszącą propozycją dla niezorientowanych. Zakup luksusowego auta po zalaniu może dać nawet 60% oszczędności i jest to tyle, co w przypadku zakupu powypadkowego egzemplarza. Oferta taka może tym bardziej przyciągać chętnych, ponieważ na pierwszy rzut oka nie widać skutków zalania auta. Rozpoznać je mogą tylko specjaliści, dla których import samochodów z Dubaju to codzienność. Należy wiedzieć, że w większości przypadków taka inwestycja to niestety bomba z opóźnionym zapłonem.

Ryzyko kupna auta po zalaniu z Dubaju

Import aut po powodzi z Dubaju to dość ryzykowna inwestycja. Może się wydawać, że wysuszenie auta przywróci jego stan sprzed zalania. Niestety, wymagałoby to całkowitego rozebrania i oczywiście wymiany niesprawnych podzespołów, co może być nieopłacalne. 

Jakie są potencjalne ryzyka związane z importem aut po powodzi z Dubaju? Zalane samochody prawie zawsze mają uszkodzone elementy elektroniczne, silnik, mechanikę automatycznej skrzyni biegów, a do tego wewnątrz jest charakterystyczny zapach stęchlizny. Ponadto takie auto znacznie szybciej zaczyna korodować. Sam koszt sprowadzenia auta z Dubaju jest dość korzystny, jednak w przypadku samochodów po zalaniu inwestycja jest ryzykowna.

Czy samochody po zalaniu z Dubaju mogą być bezpieczne do użytku?

Im dłużej auto przebywało pod wodą, albo poziom wody w trakcie zalania był wysoki, tym gorzej. Szkody mogą być niewielkie, ale też ogromne, co zdarza się jednak dużo częściej. Im nowszy i bardziej nowoczesny pojazd, tym ryzyko jest większe. Wynika to z zaawansowanej elektroniki w postaci różnych czujników, systemów bezpieczeństwa itp., które najbardziej narażone są na uszkodzenia pod wpływem wody. Dlatego większość luksusowych, nafaszerowanych elektroniką samochodów po powodzi jest po prostu niebezpiecznych.

Ocena skutków zalania na samochody sprowadzane z Dubaju

Jakie są kroki do podjęcia przy ocenie opłacalności zakupu auta z Dubaju po powodzi? Zalany samochód wymaga całkowitego rozebrania i weryfikacji wielu elementów, zwłaszcza elektronicznych, co może być kompletnie nieopłacalne. Samodzielna weryfikacja zdalna jest praktycznie niemożliwa, dlatego sprowadzenie auta z Dubaju, zwłaszcza po ostatniej powodzi, należy przekazać doświadczonemu importerowi, aby uniknąć przykrych niespodzianek.

Czy są procedury lub testy, które należy przeprowadzić przy imporcie auta po powodzi z Dubaju?

W wielu krajach pojazdy po zalaniu mają specjalny dokument, który określa stopień zalania i dopuszczenia do ruchu. W niektórych przypadkach taki wpis całkowicie uniemożliwia rejestrację samochodu w Polsce, nawet jeżeli przeszedłby on gruntowną renowację po powodzi. Niestety taki dokument nie zawsze jest wystawiany. Dlatego test i weryfikację przed zakupem powinien przeprowadzić doświadczony specjalista na miejscu w Dubaju. Należy też wiedzieć, że niezależnie od tego, auto z Dubaju musi przejść u nas przegląd techniczny, aby mogło być zarejestrowane.

Import aut po powodzi z Dubaju – podsumowanie

Koszty i korzyści związane z zakupem samochodów po powodzi w Dubaju nie są łatwe do określenia dla niedoświadczonych osób szukających okazji. Dlatego transport auta z Dubaju powinien być poprzedzony specjalistyczną weryfikacją, którą może przeprowadzić na miejscu firma Carfactor. 

Sprawdź nasz kanał na YT!

Zobacz
×