fbpx

Dlaczego samochody z Dubaju są takie tanie?

Dlaczego samochody z Dubaju są takie tanie?

Wielbiciele ekskluzywnych pojazdów szczególnie upodobali sobie motoryzacyjny rynek Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Ten region jest wyjątkowo nasycony samochodami najwyższej klasy. Dlatego kupujących tam nie brakuje w każdym zakątku świata, także w Polsce. Chętnych przyciągają zwłaszcza niskie ceny, ale nie tylko. Jeżeli zastanawiasz się, skąd ta popularność i dlaczego samochody z Dubaju są tanie, zapoznaj się z naszą publikacją.

Ekonomiczne czynniki wpływające na ceny aut z Dubaju

Jakie czynniki wpływają na niskie ceny samochodów z Dubaju? Głównym czynnikiem jest ogromne bogactwo Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Zamożne społeczeństwo czerpie tam nieosiągalne w innych krajach korzyści ekonomiczne z ropy naftowej tego regionu. Mamy tam do czynienia z wysokimi zarobkami oraz dużym nasyceniem wielkich posiadłości, wszelkich dóbr luksusowych i samochodów najwyższej klasy. 

Zasada jest taka, że im więcej w danym regionie jest ekskluzywnych pojazdów, tym są one tańsze. To główny powód niskich cen, ale zalet zakupów samochodów w Dubaju jest jeszcze więcej. Warto też wiedzieć, że im droższy pojazd kupujemy, tym korzyść jest większa. Dlatego nie zawsze opłaca się importować stamtąd modeli z niższej półki. Każdy zakup wymaga indywidualnej oceny, gdzie trzeba uwzględnić też całkowity koszt sprowadzenia auta z Dubaju.

Niskie ceny aut z Dubaju – dlaczego używane samochody są tanie?

Używane pojazdy w Emiratach Arabskich oferowane są na aukcjach w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Dlaczego są one tanie? Ponieważ tamtejsi, majętni użytkownicy często kupują nowe samochody. W związku z tym, swoje dotychczasowe auta sprzedają za niewygórowane kwoty. 

Czasem wystarczy drobna stłuczka drogowa, która wpływa na decyzję o kupnie nowego samochodu. Takie egzemplarze oferowane są tanio przez firmy ubezpieczeniowe. Wymagają one tylko naprawy blacharskiej w Polsce. Jednak sprowadzenie auta z Dubaju zawsze wymaga dokładnej weryfikacji stanu technicznego, co może przeprowadzić pośrednik Carfactor.

Co oprócz ceny skłania do zakupów samochodów w Dubaju?

Rynek Dubaju oferuje szeroki wybór pojazdów, zwłaszcza luksusowych. Na ulicach dominują auta klasy premium, ekskluzywne limuzyny, sportowe i mocne superauta, a także SUV’y i nowoczesne terenówki. Codziennym widokiem są modele marki Bentley, Rolls-Royce, Ferrari, Lamborghini, Porsche czy Maserati. Czy tanie samochody z Dubaju oznaczają gorszą jakość? Nie, jest wręcz odwrotnie. Samochody te są lepiej wyposażone, niż ich odpowiedniki europejskie. To specyfika tego rynku, gdzie trafiają auta lepsze pod wieloma względami. Ponadto, używane pojazdy są w dobrym stanie technicznym i mają niewielki przebieg. Korzystny dla aut jest też suchy i ciepły klimat w Dubaju, co wpływa na dobry stan karoserii. Należy pamiętać, że oprócz kosztu pojazdu, przy imporcie należy opłacić też podatki, prowizje i transport auta z Dubaju.

Porównanie cen samochodów między Dubajem a innymi krajami

Jakie są różnice między cenami aut w Dubaju a cenami w innych krajach? Wszystko zależy od danego modelu, jego klasy i stanu technicznego. Im droży pojazd, tym cena w Dubaju jest bardziej atrakcyjna w stosunku do ofert w Polsce i Europie. Przykładowo, za popularny w Dubaju samochód Mitsubishi Pajero zapłacimy tam około 70 tys. zł mniej niż w Polsce.

Tanie samochody z Dubaju – podsumowanie

Niskie ceny sprawiają, że import samochodów z Dubaju stanowi znakomitą alternatywę na zakup luksusowego auta. Każdą ofertę należy jednak dokładnie zweryfikować pod względem opłacalności i stanu technicznego pojazdu. Przy imporcie uwzględnić też trzeba opłaty celno-skarbowe i koszty transportu. Nie jest to proste dla niedoświadczonych osób. Dlatego zakup i sprowadzenia auta warto powierzyć pośrednikowi importu – firmie Carfactor.

Sprawdź nasz kanał na YT!

Zobacz
×