Sprowadzenie pojazdu z Dubaju jest bardzo opłacalne. Możesz stać się właścicielem prawie nowego auta (od 1 do 8 lat) ze świetnym wyposażeniem. Możesz je pozyskać nawet 40 procent taniej niż pojazd podobnej klasy w Europie. Ile kosztuje sprowadzenie auta z Dubaju w 2025 roku?
Plusy zakupu samochodu w Dubaju
Dubaj to prawdziwe źródło świetnych aut. Dlaczego tak się dzieje? To bogaty kraj, gdzie średnia pensja przekracza równowartość 150 tys. złotych. Zatem przeciętna osoba pracująca w tym kraju może sobie bez problemu pozwolić na nowe i dobre auto. Elita mieszkająca w Dubaju jest w stanie kupować najdroższe i najbardziej luksusowe samochody z całego świata. Z racji wysokich zarobków zarówno elita jak i zwykli pracownicy mogą często wymieniać samochody na nowe. Dzięki temu wartość rezydualna aut szybko spada. A to sprawia, że bez problemu można znaleźć bardzo atrakcyjne cenowo samochody.
W Dubaju sprzedawane są najlepsze auta europejskie, amerykańskie, japońskie, koreańskie i chińskie. Wiele z nich to auta, które są niedostępne w Europie. Jeśli chcesz mieć oryginalny samochód, bez problemu znajdziesz go w Dubaju. Jeśli chcesz mieć auto znanej marki, takie samo jak sprzedawane w Europie, w Dubaju znajdziesz je nawet o połowę taniej, niż w Europie.
Ze względu na specyficzne warunki pogodowe, dubajskie auta praktycznie nie rdzewieją. To kolejny plus.
Minusy zakupu auta z Dubaju
Są jednak minusy. To koszty importu samochodu. I czas oczekiwania na jego sprowadzenie.
Proces zakupu samochodu w Dubaju i jego eksportu do Polski także jest bardzo skomplikowany. Nie ma się co oszukiwać. Samodzielne sprowadzenie auta z Dubaju nie wchodzi w grę. Chyba że znasz język arabski, miejscowe zwyczaje i wiesz, które urzędy należy odwiedzić i gdzie kupić ubezpieczenie. Musisz też znać się na frachcie morskim oraz na pozostałej logistyce. Z pewnością nie uda Ci się znaleźć tak korzystnych cenowo ofert, jak specjalistom, którzy na co dzień zajmują się sprowadzaniem aut z Dubaju.
Jeśli chcesz samodzielnie sprowadzić pojazd, musisz też wliczyć w koszt sprowadzenia auta cenę biletów lotniczych do Dubaju i do Europy, koszt lawety z portu w Rotterdamie do Polski i wiele innych. Nie wspominając o załatwianiu spraw celno-skarbowych po przybyciu auta do Europy.
Na szczęście możesz skorzystać z pomocy profesjonalnego pośrednika, jakim jest nasza firma. Załatwimy za Ciebie wszystko: znajdziemy auto, sprawdzimy je, kupimy, ubezpieczymy, załatwimy wszystkie dokumenty i odstawimy je pod Twój dom.
Jakie są opłaty związane z importem auta z Dubaju?
- Opłata (prowizja) dla domu aukcyjnego po wygranej aukcji, chyba że auto pochodzi od osoby prywatnej
- Opłata za sprawdzenie auta przed zakupem przez pośrednika
- Opłata za czynności pośrednika po podpisaniu umowy. Obejmują one zakup samochodu, przygotowanie dokumentów wywozowych z Dubaju, znalezienie najlepszej oferty frachtu z Dubaju, ubezpieczenie samochodu na czas frachtu, zapakowanie auta do kontenera, odebranie samochodu w Rotterdamie, załatwienie czynności skarbowych (opłat cła, VAT, akcyzy), załadowanie auta na lawetę i odtransportowanie samochodu do domu klienta.
- Opłaty za lądowy transport samochodu na lawecie i transport morski (fracht) z Dubaju.
- Opłaty za transport lądowy z Rotterdamu do Polski.
- Opłaty celne – cło 10 procent wartości auta.
- VAT – 19 procent w Rotterdamie, 23 procent w przypadku wyładowania auta w Gdyni.
- Akcyza – brak w przypadku aut elektrycznych, 1,55 procent wartości w przypadku aut hybrydowych, od 3,1 do 18,6 procent wartości w przypadku aut spalinowych (zależnie od pojemności silnika, 3,1 procent przy silnikach do 2 litrów pojemności).
To wszystkie czynniki wpływające na koszty sprowadzenia samochodu z Dubaju. Musisz jeszcze pamiętać o tym, że do sfinansowania pozostają Ci procedury rejestracyjne, ubezpieczenie, koszt przeglądu auta i ewentualnych napraw, jeśli sprowadzasz samochód używany.
Jeśli chcesz sprowadzić auto z Dubaju w bezpieczny i komfortowy sposób, skorzystaj z oferty naszej firmy. Sprawdź – najlepszy import aut z Dubaju. Czekamy na Twój telefon albo mail!
Przeczytaj także: Ile trwa transport samochodu z Dubaju do Polski?