fbpx

Czy warto skorzystać z usług pośredników w sprowadzaniu samochodów z Dubaju?

Czy warto skorzystać z usług pośredników w sprowadzaniu samochodów z Dubaju?

Spis treści:

 1. Procedura sprowadzania auta z Dubaju przez firmę pośrednictwa
 2. Rola agencji pośrednictwa w imporcie samochodów z Dubaju
 3. Zalety korzystania z agencji pośrednictwa w imporcie auta z Dubaju
 4. Jak znaleźć wiarygodnego pośrednika do sprowadzenia samochodu z Dubaju?

Usługi pośredników w sprowadzaniu samochodów z Dubaju to doskonały pomysł na zakup wyjątkowego pojazdu. Rynek motoryzacyjny w Emiratach Arabskich wręcz nasycony jest luksusowymi, bogato wyposażonymi i niedostępnymi u nas modelami. Używane egzemplarze można kupić tam dużo taniej niż w Europie, co daje oszczędności nawet do 30-40%. Czy warto sprowadzać auto samodzielne? Jest to bardzo ryzykowne. Wyjaśniamy, jak wygląda import samochodów z Dubaju i dlaczego warto skorzystać z pomocy pośredników w sprowadzaniu samochodów z ZEA.

Procedura sprowadzania auta z Dubaju przez firmę pośrednictwa

Firma pośrednicząca działa kompleksowo i zapewnia obsługę całego procesu zamówienia, począwszy od zakupu i na dostarczeniu auta z Dubaju pod dom klienta skończywszy. Wybrany egzemplarz jest dokładnie sprawdzany przez pośrednika, następnie kupiony i przetransportowany drogą morską i lądową do Polski. Proces obejmuje następujące etapy:

 • wybór auta i jego weryfikacja pod względem stanu technicznego,
 • zakup / licytacja na aukcji w Dubaju,
 • transport auta do portu w Emiratach Arabskich,
 • fracht morski do Europy,
 • załatwienie opłat i odprawy celno-skarbowej,
 • transport lądowy auta na wskazany w Polsce adres.

Jakie są różnice między samodzielnym sprowadzeniem auta z Dubaju a skorzystaniem z usług pośrednika? Samodzielny zakup wymaga dużego doświadczenia, znajomości przepisów i zorganizowania transportu we własnym zakresie. Istnieje też ryzyko trafienia na nieuczciwego sprzedawcę, który ukrywa wady techniczne pojazdu. Konieczne jest też samodzielne zebranie dokumentacji potrzebnej do zarejestrowania auta w Polsce. Natomiast przy skorzystaniu z pomocy firmy pośredniczącej Carfactor wystarczy wskazać swoje oczekiwania lub model pojazdu i pośrednik wszystko za nas załatwi.

Rola agencji pośrednictwa w imporcie samochodów z Dubaju

Jakie jeszcze usługi oferowane są przez agencje pośrednictwa w imporcie aut z Dubaju? Oprócz organizacji transportu auta z Dubaju oraz załatwienia odprawy celnej i skarbowej pośrednik Carfactor zapewnia szereg dodatkowych usług. Pomaga w wyborze auta i prowadzi negocjacje ze sprzedającymi, aby zakup był jak najbardziej opłacalny. Specjaliści firmy obecni są na miejscu w Dubaju, dzięki czemu są w stanie osobiście zweryfikować wiarygodność sprzedawcy oraz ustalić stan techniczny auta i jego historię ewentualnych kolizji. Czy usługi pośredników w imporcie auta z Dubaju są warte swojej ceny? Zdecydowanie tak, do tego zapewniają maksimum bezpieczeństwa transakcji.

Zalety korzystania z agencji pośrednictwa w imporcie auta z Dubaju

Korzyści wynikające z zatrudnienia pośrednika przy sprowadzaniu auta z Zjednoczonych Emiratów Arabskich dają duże ułatwienie dla kupujących w ZEA. Jakie są więc zalety korzystania z usług pośredników w sprowadzaniu samochodów z Dubaju? Usługi gwarantują opłacalność zakupu, maksimum bezpieczeństwa transakcji, a także zwalniają klienta z transportu i formalności. 

Pośrednik Carfactor zapewnia osobistą weryfikację auta i sprzedawcy w Dubaju, dzięki czemu unikniemy przykrych niespodzianek w związku z ukrytymi wadami. Importer pomoże też w wyborze najbardziej atrakcyjnej oferty, dzięki czemu koszt sprowadzenia auta z Dubaju będzie mniejszy, wylicytuje pojazd na aukcji (Aukcje samochodowe Dubaj) i załatwi wszystkie dokumenty potrzebne do zarejestrowania auta. Czy istnieją ryzyka związane z korzystaniem z usług pośredników w sprowadzaniu pojazdów z Dubaju? Nie, o ile skorzystamy z doświadczonej, dobrze wyspecjalizowanej firmy, która ma zorganizowany transport i lokalne struktury w Dubaju.

Jak znaleźć wiarygodnego pośrednika do sprowadzenia samochodu z Dubaju?

Należy korzystać z pomocny pośredników mających wieloletnie doświadczenie w imporcie. Warto wybierać firmy, której specjaliści są obecni na miejscu w Emiratach Arabskich, bo umożliwia to osobiste sprawdzenie samochodu. Pośrednik powinien też być dobrze zorientowany w przepisach prawa w Dubaju, Unii Europejskiej i Polsce. Istotna jest również znajomość rynku motoryzacyjnego. Wybierając Carfactor można liczyć na:

 • wybór najbardziej korzystnej oferty,
 • pełne bezpieczeństwo transakcji,
 • elastyczność przy współpracy,
 • szybki, bezpieczny transport morski i lądowy,
 • zespół specjalistów firmy w Dubaju,
 • znajomość rynku motoryzacyjnego,
 • znajomość przepisów prawa w Dubaju i Europie,
 • negocjacje cen ze sprzedawcami,
 • osobistą weryfikację stanu i historii pojazdu w Dubaju,
 • udostępniony klientowi monitoring transportu,
 • załatwianie odprawy skarbowo-celnej oraz opłat, dokumentów i innych formalności.

Sprawdź nasz kanał na YT!

Zobacz
×