fbpx

Fabryczne wyposażenie auta – jak je sprawdzić?

Fabryczne wyposażenie auta – jak je sprawdzić?

Chcesz kupić używane auto? Kluczowym aspektem jest uczciwość kontrahenta. Na szczęście dziś można ją łatwo zweryfikować. W tym poradniku przeczytasz, jak sprawdzić wyposażenie po VINie. Poznaj szczegółowe informacje, a z łatwością dokonasz udanej transakcji.

Spis treści:

Wyposażenie po VIN – dlaczego warto to sprawdzić?

Jeśli decydujesz się na zakup używanego auta, musisz pamiętać o szczegółowych oględzinach. Dopiero wtedy uzyskasz pewność, że samochód zapewni Ci komfort jazdy co najmniej przez kilka dobrych lat.

Na początku warto rzucić okiem na podstawowe informacje techniczne. Chodzi tu o przebieg pojazdu, historię, wykonane naprawy czy szczegóły na temat ewentualnych kolizji. Na tym jednak nie koniec, gdyż bardzo duże znaczenie ma wyposażenie pojazdu. Niestety kupujący często zapominają, że sprawdzanie wyposażenia po VIN jest możliwe i dosyć proste.

Jednocześnie to niezwykle ważny aspekt dla komfortu użytkowania pojazdu oraz bezpieczeństwa. Dlatego warto zapoznać się ze szczegółami.

Wyposażenie samochodu po vin – jak sprawdzić?

Dziś rynek samochodów używanych jest bardzo rozwinięty. Wystarczy kilka chwil, aby wyszukać modele ulubionych marek. Nic więc dziwnego, że tak wielu kierowców zastanawia się, jak sprawdzić wyposażenie fabryczne BMW oraz wielu innych aut. Tymczasem jest to dosyć prosta czynność, choć warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów.

Jeśli chcesz sprawdzić najważniejsze informacje, musisz pozyskać wspomniany VIN. To nic innego, jak numer identyfikacyjny pojazdu, nadawany przez producenta. Dla każdego samochodu jest on unikatowy, dzięki czemu możesz poznać tak wiele szczegółów. Znajomość numeru będzie więc konieczna, jeśli chcesz dokonać udanego zakupu.

Zanim ustalimy, jak sprawdzić wyposażenie BMW oraz innych aut, warto zwrócić uwagę, gdzie znajduje się ten numer. Otóż umieszczony on jest przy nadwoziu samochodu. Często może się również znajdować w komorze silnika bądź w okolicy szyby przedniej. Jeżeli więc masz dostęp do auta, z łatwością go odnajdziesz.

Jeżeli jednak dopiero przeglądasz ogłoszenia lub chcesz kupić pojazd z odległej miejscowości, możesz poprosić sprzedającego o numer w czasie konwersacji mailowej czy rozmowy telefonicznej. Następnie wystarczy przekonać się, jak sprawdzić VIN Fiata za darmo lub pojazdów innych marek. Dzięki temu będziesz wiedzieć, czy warto umówić się na oględziny pojazdu.

Jak sprawdzić wyposażenie auta po vin?

Dziś świadomość osób zainteresowanych używanymi autami wzrasta. Coraz więcej przyszłych kontrahentów pyta, jak sprawdzić fabryczne wyposażenie samochodu. Na szczęście to tylko kilka prostych kroków, które pozwolą Ci poznać najważniejsze informacje.

Jak sprawdzić wyposażenie auta bez żadnych opłat? Otóż możesz skorzystać z bezpłatnej strony rządowej z Centralną Ewidencją Pojazdów. Najważniejsze będzie 8 ostatnich cyfr numeru VIN – to kod VIS, który informuje o konkretnym egzemplarzu pojazdu.

Aby dokładnie sprawdzić historię pojazdu, oprócz numeru VIN będziesz potrzebować numeru rejestracyjnego, a także datę pierwszej rejestracji. Dzięki temu system w ciągu kilku sekund wygeneruje najważniejsze informacje. Zdecydowanie warto z tej opcji skorzystać.

Innym sposobem mogą być strony typu VW Decoder wyposażenie.

Niezależnie od tego, czy zaglądasz na rządową stronę, czy wybierasz np. Fiat VIN Decoder wyposażenie, warto uzyskane informacje wydrukować i omówić ze sprzedawcą. W ten sposób uzyskasz szczegółową wiedzę na temat stanu pojazdu.

Wyposażenie auta po VIN – dowiedz się więcej

Skoro wiesz już, jak sprawdzić wyposażenie po VIN, pora rzucić okiem, jakich jeszcze informacji możesz dowiedzieć się z raportu. Okazuje się, że to bardzo wiele szczegółów, które są pomocne w zakupie. W ten sposób możesz zestawić informacje o realnym stanie auta z tymi, deklarowanymi przez sprzedawcę.

 • Specyfikacja techniczna – parametry zapisane przez producenta i faktyczny rok produkcji to kluczowe informacje dla każdego kupującego. Warto porównać je z danymi przedstawianymi przez kontrahenta.
 • Historia uszkodzeń – dzisiaj łatwo natknąć się na auta po wypadkach czy kolizjach. Mogą być odnowione i prezentować się bardzo atrakcyjnie, lecz ich stan będzie pozostawiał wiele do życzenia.
 • Przebiegi pojazdu – podczas serwisowania aktualny przebieg pojazdu wpisywany jest do bazy VIN. Ta informacja pozwoli Ci ustrzec się przed sprzedawcą, który wykonał operację cofania licznika.
 • Historia przeglądów – regularne przeglądy to absolutna podstawa. Gwarantują bezpieczną i komfortową jazdę na co dzień.
 • Weryfikacja w bazach skradzionych pojazdów – możesz upewnić się, że masz do czynienia z pojazdem z legalnego źródła.
 • Zdjęcia auta z różnych ogłoszeń – warto dokładnie porównać historyczne zdjęcia auta z obecnymi.

W przypadku VIN wyposażanie jest bardzo istotne, lecz należy również przeanalizować inne elementy. Poświęć kilka chwil, aby zapoznać się ze szczegółami na temat pojazdu. Dzięki temu bezpieczeństwo i wygoda jazdy będą na wyciągnięcie ręki.

Co oznacza numer VIN?

Na numer identyfikacji pojazdu składa się 17 cyfr, a każda z nich stanowi ważną informację dla kupującego. Niezależnie od tego, czy sprawdzasz wyposażenie BMW po VIN, czy pojazdu innej marki, warto zwrócić uwagę na poniższe informacje.

 • Cyfry 1-3 – pierwsza z nich mówi o kraju producenta, a kolejna o marce pojazdu.
 • Cyfry 4-8 – określa typ pojazdu – jego serię, model, rodzaj silnika oraz poziom wyposażenia.
 • Cyfra 9 – to znak kontrolny, który pozwala stwierdzić, czy numer VIN jest właściwy
 • Cyfra 10 – określa rok produkcji samochodu.
 • Cyfra 11 – to kodowanie fabryki, z której pochodzi auto.
 • Cyfry 12-17 – pozwalają na identyfikację danego egzemplarza pojazdu

Przy pierwszych trzech cyfrach należy wziąć pod uwagę klucz kodowania danych. Natomiast oznaczenia pozostałych cyfry przypisują producenci pojazdów. To sprawia, że samodzielna interpretacja całego numeru VIN nie jest możliwa. Warto jednak korzystać z przedstawionych w tym poradniku sposobów. Pamiętaj, aby każdy zakup dokładnie przemyśleć i zweryfikować.

Sprawdź nasz kanał na YT!

Zobacz
×