fbpx

Co zrobić w przypadku znalezienia usterek po sprowadzeniu samochodu?

Co zrobić w przypadku znalezienia usterek po sprowadzeniu samochodu?

Spis treści:

  1. Najczęstsze usterki po sprowadzeniu samochodu z Dubaju
  2. Reklamacja usterek na samochód sprowadzony z zagranicy
  3. Jak naprawić usterki po imporcie samochodu?
  4. Procedura reklamacji po sprowadzeniu auta z innego kraju – pozostałe informacje

Sprowadzanie luksusowych pojazdów z Dubaju jest bardziej opłacalne niż zakupy na europejskim rynku. Zjednoczone Emiraty Arabskie to region, który jest obfity w modele i marki premium, co przekłada się na dużo niższe ceny aut. Używane egzemplarze są na ogół zadbane i w dobrym stanie technicznym. Oczywiście można znaleźć też usterki po sprowadzeniu samochodu, jak w przypadku każdej innej transakcji na rynku wtórnym. Co zrobić po zakupie samochodu sprowadzonego i znalezieniu usterek? Jakie są procedury reklamacyjne dla samochodów sprowadzonych z zagranicy? Wyjaśniamy, co trzeba wiedzieć w tej sytuacji.

Najczęstsze usterki po sprowadzeniu samochodu z Dubaju

W większości przypadków używane samochody z Dubaju są w bardzo dobrym stanie technicznym. Wpływ na to ma ciepły, łagodny dla samochodów klimat, dzięki czemu nie mają one śladów korozji. Ponadto zamożni mieszkańcy Emiratów Arabskich dbają o auta i regularnie je serwisują, co wyklucza poważne awarie. Dobry stan techniczny sprzedawanych tam samochodów wynika też z tego, że użytkownicy często kupują nowe auta, dlatego stare oferują nieznacznie eksploatowane, z niewielkim przebiegiem.

Jakie są typowe problemy techniczne, na jakie można natrafić po sprowadzeniu auta? Zazwyczaj są to jedynie wady estetyczne, jak odklejona czy wyblakła tapicerka lub inne elementy dekoracyjne, co powodują wysokie temperatury i słońce. Bywają też problemy silnika w związku z zapiaszczeniem. Stan techniczny i wizualny jest jednak zawsze sprawdzany przed zakupem przez pośrednika Carfactor.

Reklamacja usterek na samochód sprowadzony z zagranicy

Postępowanie w przypadku ujawnienia wad technicznych po sprowadzeniu pojazdu zależy od ustaleń i umowy z importerem, oraz od tego, czy auto pochodzi z rynku wtórnego w Europie, czy spoza niego. Jeżeli samodzielnie kupujemy i sprowadzamy pojazd, to reklamacje i ewentualne naprawy należy załatwiać we własnym zakresie.

Czy istnieją specjalne gwarancje dla aut sprowadzonych z Dubaju do Polski? Zamawiając za pośrednictwem firmy Carfactor mają Państwo 12-miesięczną gwarancję na samochód i podzespoły techniczne. Czy mam prawo do reklamacji, jeśli odkryję wady techniczne na samochodzie sprowadzonym z innego kraju? Reklamacja w Carfactor przysługuje zawsze, niezależnie od tego, z jakiego kraju pojazd jest importowany.

Jak naprawić usterki po imporcie samochodu?

Naprawa i gwarancja na sprowadzone auta z Dubaju do Polski pozwala na pełne bezpieczeństwo transakcji. Jeżeli korzystamy z pomocy pośrednika, to rozwiązanie problemów z samochodem sprowadzonym z zagranicy należy do firmy pośredniczącej w imporcie. Warto jednak wiedzieć, że firma Carfactor przez lata działalności wypracowała skuteczne metody weryfikacji i sprawdzania stanu technicznego auta przed zakupem.

Pośrednik, jako jeden z nielicznych w branży, zapewnia kompleksową inspekcję samochodu przed zakupem na terenie Dubaju. Robi to zespół osobistych specjalistów obecnych fizycznie w Dubaju. Ułatwia to szczegółowe nadzorowanie procesu weryfikacji, zakupu i transportu. Tak więc klienci mogą być spokojni o pochodzenie pojazdu, jego stan, historię itd. Natomiast, gdy samochód sprowadzamy samodzielnie, wszelkie usterki wykryte po transporcie musimy naprawiać samodzielnie.

Procedura reklamacji po sprowadzeniu auta z innego kraju – pozostałe informacje

Jakie są prawa konsumenta w przypadku znalezienia usterek po zakupie auta z zagranicy? Wszystko zależy od tego, czy kupujemy nowe auto, czy używane. Ponadto procedury w przypadku zakupu na terenie Unii Europejskiej i oczywiście w Polsce są dużo prostsze, niż przy zakupach w Emiratach Arabskich, Azji czy Kanadzie. Jakie kroki podjąć, jeśli znajdę usterki po sprowadzeniu samochodu z Dubaju? Trzeba to niezwłocznie zgłosić dla pośrednika importu, który w ramach gwarancji wykona naprawę.

Czy warto skorzystać z pomocy profesjonalistów przy reklamacji usterek na samochodzie sprowadzonym z zagranicy? Firma Carfactor zapewnia wieloetapową weryfikację auta przed oddaniem go dla klienta. Przed zakupem klient otrzymuje też raport stanu technicznego pojazdu, wykonany przez profesjonalnego rzeczoznawcę. Z powyższego wynika więc, że tylko zakup i import samochodów z Dubaju z doświadczonym pośrednikiem Carfactor jest gwarancją bezpiecznej transakcji.

Sprawdź nasz kanał na YT!

Zobacz
×